ERZURUM TARIM VE HAYVANCILIK FUARLARI 2. YILINDA 34.350 ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü ve KOSGEB’in değerli destekleri beraberinde Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan; DOĞU ANADOLU ERZURUM 2.TARIM, Tarımsal Mekanizasyon, Tarla Teknolojileri Fuarı ve DOĞU ANADOLU ERZURUM 2.HAYVANCILIK, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt Endüstrisi, Yem Endüstrisi Fuarı 22 Eylül 2019 Pazar akşamı saat 18.00’de sona erdi.

ERZURUM TARIM VE HAYVANCILIK FUARLARI 2. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, T.C. Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü ve KOSGEB’in değerli destekleri beraberinde Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan; DOĞU ANADOLU ERZURUM 2.TARIM, Tarımsal Mekanizasyon, Tarla Teknolojileri Fuarı ve DOĞU ANADOLU ERZURUM 2.HAYVANCILIK, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt Endüstrisi, Yem Endüstrisi Fuarı 18-22 Eylül 2019 tarihleri arasında eş zamanlı olarak Tüyap Erzurum - Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

ERZURUM TARIM VE HAYVANCILIK FUARLARI İLK YILINDA 33.787 ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

100 ’ün üzerinde firma ve sivil toplum kuruluşunun katılımı ile gerçekleşen Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarları, Tükiye’nin tüm bölgelerinden gelen ziyaretçilerin yanı sıra Gürcistan, İran ve Azerbaycan’dan gelen alım heyetleri ile 5 gün boyunca yerli ve yabancı toplam 33.787 kişiye ev sahipliği yaptı.

TÜYAP FUARCILIK, İSTANBUL, ADANA, BURSA, KONYA, DİYARBAKIR VE SAMSUN’DA BULUNAN FUAR MERKEZLERİNE 2018 YILINDA ERZURUM’U EKLEDİ…

Doğu Anadolu Bölgesi’nin önemli şehirlerinin başında gelen Erzurum, tarihte ticari ve askeri yolların kavşak noktasında yer alan ve bölge ekonomisine katkı sağlayan stratejik bir konuma sahiptir. Şehrin İpek Yolu üzerinde olması, ekonomi alanında gelişmesini sağlamakla birlikte ticari anlamdaki önemini de ortaya koymaktadır. Ekonomisi başta tarım olmak üzere, hizmet ve inşaat sektörlerine dayanmaktadır. Şehir ekonomisine pozitif ivme kazandıran Palandöken Kayak Merkezi Türkiye’nin ve dünyanın yeni cazibe merkezlerinden birisi olmuştur.

Erzurum Tarım ve Hayvancılık fuarları için geri sayım başladı

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. ve Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan Erzurum Tarım, Tarımsal Mekanizasyon, Tarla Teknolojileri  ve Erzurum Hayvancılık, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt Endüstrisi, Yem Endüstrisi  Fuarları T.C Tarım ve Orman Bakanlığı, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü ve KOSGEB’in değerli destekleri ile kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

Erzurum Kültür

Türkiye’nin kayak merkezlerinden biri olarak gösterilen Erzurum, aynı zamanda kültür ve tarihiyle de her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlıyor. Narma Peri Bacaları, Narman Beş Göller, Tortum Şelalesi ve İspir Yedigöller bölgeleri Erzurum’a değer katan önemli turistik noktalar arasında yer almaktadır.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Erzurum’a desteklerine devam ediyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Erzurum’da hayvancılığın gelişmesi ve veriminin artması için yüzde 80 hibeli boğa dağıtımına devam ediyor.
Erzurum Türkiye’nin önemli hayvancılık merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Müdürlüğü, büyükbaş hayvancılığının gelişmesini sağlamak ve verimliliği artırmak için Damızlık Erkek Materyal dağıtmaya devam ediyor.  40 damızlık hayvan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl. Hayvan Sevk Noktasında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar'ın da katılımıyla kurayla sahiplerine teslim edildi

Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık

Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık
Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir şehri olan Erzurum, üstünde bulunduğu platosu, sıradağları ve yayları ile Türkiye’nin en yüksek şehri konumundadır.  Orta Çağ’dan bu yana İran-Hint ve Orta Asya ticaretinin Akdeniz ülkelerine giden önemli bir konaklama ve ticaret merkezi olmuştur.

Erzurum Sanayi ve Ticaret

Erzurum ekonomisinin temel taşlarını tarım, hizmet ve inşaat sektörü oluşturur. İlde yer alan Atatürk Üniversitesi yaklaşık 70 bin öğrenci kapasitesiyle Erzurum’un günlük ticari hareketliliğini oluşturur. Yaz mevsiminde öğrencilerin memleketlerine gitmesiyle şehirde durgunluk ve ticarette durağanlık bariz şekilde gözlemlenir.