ERZURUM TARIM VE HAYVANCILIK FUARLARI İLK YILINDA 33.787 ZİYARETÇİYİ AĞIRLADI

100 ’ün üzerinde firma ve sivil toplum kuruluşunun katılımı ile gerçekleşen Erzurum Tarım ve Hayvancılık Fuarları, Tükiye’nin tüm bölgelerinden gelen ziyaretçilerin yanı sıra Gürcistan, İran ve Azerbaycan’dan gelen alım heyetleri ile 5 gün boyunca yerli ve yabancı toplam 33.787 kişiye ev sahipliği yaptı.

Erzurum Tarım ve Hayvancılık fuarları için geri sayım başladı

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. ve Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile hazırlanan Erzurum Tarım, Tarımsal Mekanizasyon, Tarla Teknolojileri  ve Erzurum Hayvancılık, Hayvansal Üretim Teknolojileri, Süt Endüstrisi, Yem Endüstrisi  Fuarları T.C Tarım ve Orman Bakanlığı, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası, Erzurum Ticaret Borsası, Türkiye Ziraat Odaları Birliği, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Erzurum İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü ve KOSGEB’in değerli destekleri ile kapılarını ziyaretçilerine açmaya hazırlanıyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Erzurum’a desteklerine devam ediyor

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Erzurum’da hayvancılığın gelişmesi ve veriminin artması için yüzde 80 hibeli boğa dağıtımına devam ediyor.
Erzurum Türkiye’nin önemli hayvancılık merkezlerinden biri olarak kabul ediliyor. Müdürlüğü, büyükbaş hayvancılığının gelişmesini sağlamak ve verimliliği artırmak için Damızlık Erkek Materyal dağıtmaya devam ediyor.  40 damızlık hayvan, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl. Hayvan Sevk Noktasında Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar'ın da katılımıyla kurayla sahiplerine teslim edildi

Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık

Erzurum Gıda Tarım ve Hayvancılık
Doğu Anadolu Bölgesi’nin bir şehri olan Erzurum, üstünde bulunduğu platosu, sıradağları ve yayları ile Türkiye’nin en yüksek şehri konumundadır.  Orta Çağ’dan bu yana İran-Hint ve Orta Asya ticaretinin Akdeniz ülkelerine giden önemli bir konaklama ve ticaret merkezi olmuştur.

Erzurum Sanayi ve Ticaret

Erzurum ekonomisinin temel taşlarını tarım, hizmet ve inşaat sektörü oluşturur. İlde yer alan Atatürk Üniversitesi yaklaşık 70 bin öğrenci kapasitesiyle Erzurum’un günlük ticari hareketliliğini oluşturur. Yaz mevsiminde öğrencilerin memleketlerine gitmesiyle şehirde durgunluk ve ticarette durağanlık bariz şekilde gözlemlenir.